Dalīborganizācijas

“Onkoaliansē” apvienojušās šādas dalīborganizācijas:

Vīriešu veselības kustība - fonds “Movember Latvija”

Prostatas vēža pacientu aizstāvības biedrība, kas dibināta 2015. gadā. Organizācijas ietvaros darbojas arī vīru grupa, kas rīko dažāda veida un satura aktivitātes, lai pievērstu sabiedrības uzmanību vīriešu veselībai. Grupa organizē diskusijas prostatas vēža pacientiem un ārstiem, publiskos pasākumus hokeja un florbola spēļu ietvaros, izglītojošas lekcijas par sporta nozīmi onkoloģijā un pareizām rūpēm par prostatas veselību u.c. Prostatas vēža pacientu atbalsta grupas dalībnieki ir cilvēki, kuri saskārušies ar šo diagnozi nesen, vai cilvēki, kas šo slimību ir uzveikuši.

Saziņai: abolins56@gmail.com ; +371 29 263 979

Melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai”

Melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” dibināta 2019. gadā ar mērķi īstenot uz pierādījumiem balstītu melanomas pacientu tiesību un interešu  aizstāvību, kā arī veikt izglītojošu darbu.

Saziņai: biedriba@soliprieksamelanomai.lv ; + 371 29 164 882, + 371 20 058 506

Labdarības fonds krūts vēža pacientu atbalstam “Rozā vilciens”

2014. gadā dibinātā Labdarības fonda “Rozā vilciens” galvenais mērķis ir palīdzēt sievietēm ar krūts vēža diagnozi saņemt mūsdienīgu atbalstu: individuālas konsultācijas pie psihologa vai psihoterapeita, un nodarbības pie fizioterapeita. Fonda mērķos ietilpst arī pieredzes apmaiņas veicināšana starp slimnīcu personālu un speciālistiem, kas strādā ar krūts vēža pacientēm, kā arī informatīvu materiālu izdošana sievietēm, kuras skāris krūts vēzis.

Saziņai: rozavilciens@gmail.com ; +371 26 338 398

Latvijas sieviešu volontieru biedrība “Vita”

Dibināta 1993. gadā, atbalsta, apvieno un izglīto krūts vēža pacientes, izmantojot “līdzīgs – līdzīgam” principu.

Biedrības organizētās tradicionālās ikmēneša lekcijas katra mēneša trešajā trešdienā plkst. 15.00, kas kopš 1993. gada notika Latvijas Onkoloģijas centrā, tagad norisinās internetā – biedrības “Vita” Facebook kontā un YouTube kanālā.

Izglītojošo sešu video-semināru ciklu “Apsteidz vēzi ar veselībpratību!” skatieties VIDEO GALERIJĀ.

Saziņai: +371 29 462810, info@biedribavita.lv, irina.januma@biedribavita.lv.

Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrība

Dibināta 2018. gadā un apvieno plaušu vēža pacientus un cilvēkus, kuru ģimenes ir skāris plaušu vēzis. Biedrības mērķi ir veicināt plaušu vēža agrīnu atklāšanu, izglītot sabiedrību par plaušu vēža rašanās riskiem, veicināt Latvijas veselības aprūpes un sociālās sistēmas pilnveidi plaušu vēža jomā. Biedrība tiecas pārstāvēt un paust pacientu viedokli dažāda veida sabiedriskajās komisijās, piedalīties lēmumu izstrādes un pieņemšanas procesos, kas saistīti ar plaušu vēzi, tā aprūpi un diagnostiku, kā arī aktīvi sadarboties ar citām veselības un sociālās jomas nevalstiskajām organizācijām, lai sekmētu veselības nozares un labklājības politikas uzlabošanu, veicinātu plaušu vēža ārstēšanas pieejamību ar jauniem un efektīviem medikamentiem, aktualizētu personalizētas ārstēšanas un diagnostikas pieejamības nepieciešamību plaušu vēža pacientiem.

Saziņai: + 37129 242 706, harijs@bit.lv

Zarnu vēža pacientu biedrība “EuropaColon Latvia”

Organizācijā ir apvienojušies Latvijas kolorektālā vēža pacienti. Organizācija tika nodibināta 2012.gada 24. augustā, un tā ir daļa no starptautiska tīkla, kas aizstāv zarnu vēža pacientu tiesības 21 valstī. Organizācijas mērķis ir panākt būtiskus uzlabojumus, lai apturētu dramatisko zarnu vēža saslimstības kāpumu Latvijā.

Saziņai: +37126305033, biedriba@europacolon-latvia.lv

Alianse vīriešu veselībai “Dažādas paaudzes par dzīvi”

Dibināta 2018. gadā un apvieno vairākas organizācijas: Telpavīriem.lv, emocionālās veselības atbalsta biedrību “Sauleszīmes”, vīriešu veselības kustību – fondu “Movember Latvija, biedrību “Dažādas paaudzes par dzīvi”, biedrību “Vīri sasniedz maksimumu”, kā arī zināšanu telpu “Zikurāts”. Alianse rūpējas par jautājumiem, kas valsts līmenī skar vīriešu fiziskās un garīgās veselības jautājumus, un līdz ar to – arī visas sabiedrības labbūtības saglabāšanu un veicināšanu. Alianse aicina pievērst lielāku uzmanību dažādu slimību, tai skaitā dažādu audzēju, piemēram, prostatas vēža savlaicīgai profilaksei.

Saziņai: dppd.biedriba@inbox.lv

Biedrība “PAR DZĪVOT”

Apvieno pacientus ar dažādām onkoloģiskajām diagnozēm. Mūsu devīze: “Kopā – vieglāk, kopā – spēks!” Dalībniekiem tiek sniegta nepārtraukta 24/7 savstarpēja informatīvā un psiholoģiskā palīdzība, lai pēc iespējas vieglāk un efektīvāk veiktu ārstēšanu, atrastos remisijā un atjaunotu dzīves kvalitāti pēc ārstēšanas.

Biedrības “PAR DZĪVOT” darbības virzieni: izglītojošas aktivitātes (lekcijas, tikšanās ar ekspertiem, publikācijas), veselīga dzīvesveida veicināšana (profilaktiskie un psiholoģiskie pasākumi), mākslas terapija, psiholoģiskais atbalsts u.c.

Saziņai: +37120666726; onkogruppa@gmail.com;
FB: Par Dzīvot/Про Жить
IG:@pardzivot

Vairāki onkoloģiskie pacienti “Onkoaliansē” darbojas individuāli:

Evita Zālīte - Grosa

Pirms vairāk nekā desmit gadiem man atklāja kolorektālo vēzi, un, pateicoties agrīnai stadijai, to veiksmīgi izoperēja. Esmu dzīva un uzskatu par savu pienākumu darīt visu, lai rūpētos par savu veselību un palīdzētu to darīt arī citiem. Hospiss un paliatīvā aprūpe Latvijā jau vairākus gadus ir kļuvuši par manu darba lauku.

Baiba Puriņa

Atbalstu sieviešu veselību, jo īpaši aizstāvu politiku, kas nodrošina piekļuvi inovatīvai medicīnai un jaunākajiem sasniegumiem medicīnā. Atbalstu pacientiem dzīvību glābjošu ārstēšanu, ko viņi ir pelnījuši.

Lāsma Nikolaisone

Manas prioritātes pacientu pārstāvībā ir multidisciplināras ārstēšanas un aprūpes pieejamība un kvalitāte gan terapijas laikā, gan pēc tās. Manā interešu lokā ir arī izglītošanas jautājumi: vēža skrīninga atsaucības veicināšana sabiedrībā, vēža stigmas mazināšana, veselībpratības un apzinātas attieksmes pret veselību veicināšana visās vecuma grupās, jo zarnu vēzis nav tikai senioru slimība.

Agnese Apse

Prioritāte - onkoginokoloģisko slimnieču aizstāvība, ārstēšanas kvalitāte saskaņā ar Eiropas ESMO pamatnostādnēm.