Viens nav cīnītājs – vēža pacientiem nepieciešams sabiedrības atbalsts

Viens nav cīnītājs – vēža pacientiem nepieciešams sabiedrības atbalsts

15.02.2023

“Viens nav cīnītājs” – “Onkoalianses” un Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas projekts vēža pacientiem sniegtā sabiedrības atbalsta sekmēšanai.

Projekta tēma sasaucas ar 2023. gada Pasaules vēža dienas aicinājumu mazināt plaisu starp vēža pacientiem un sabiedrību, un tā mērķis mudināt arī Latvijas iedzīvotājus saprast, ka ikdienā ikviens var sniegt atbalstu ar vēzi sirgstošajiem iedzīvotājiem; būt empātiskiem un vērīgiem – pamanīt cilvēkus, kuriem ir vēža diagnoze darba vietā, kaimiņos, draugu, radu lokā, neklusēt un piedāvāt viņiem palīdzību. Savukārt vēža pacientus – mācīties pieņemt un lūgt palīdzību.

Viens no projekta centrālajiem notikumiem – ekspertu diskusija “Viens nav cīnītājs. Kā palīdzēt vēža pacientiem?”. tiešsaistē platformā DELFI un klātienē (diskusijas ieraksts pieejams šeit: https://www.facebook.com/events/692774869064100?ref=newsfeed  )Viens nav cīnītājs. Sevišķi tad, ja cīņa ir grūta un reizēm pat biedējoša, kā onkoloģisku slimību gadījumā. Kādu atbalstu sagaida un novērtē pacienti, kuri cīnās ar vēzi, un kādu palīdzību ir vai nav gatava dot sabiedrība?

Otrs svarīgais projekta notikums bija 2 unikālas «Onkoalianses» veiktas aptaujas par to: kas vēža pacientus kavē lūgt un saņemt atbalstu no līdzcilvēkiem un kas sabiedrību traucē atbalstīt vēža pacientus ikdienā un kā to veicināt. Aptaujā piedalījās vairāk nekā 500 iedzīvotāju un vēža pacientu.