Onkobudžeta portfelis – akcija pie Saeimas

Onkobudžeta portfelis – akcija pie Saeimas

09.02.2023

9. februārī – dienā, kad Latvijas finanšu ministrs nodeva 2023. gada Valsts budžeta portfeli izskatīšanai Saeimā, Onkoalianses pārstāvji Finanšu ministram un Saeimas atbildīgajām komisijām simboliski iesniedza alternatīvo budžeta portfeli ar logo “ONKOPLĀNA budžets +99 miljoni”. Akcijas mērķis – atgādināt politiķiem par doto solījumu nodrošināt Onkoplāna īstenošanai nepieciešamo finansējumu 2023. gada valsts budžetā. Tas nepieciešams, lai uzlabotu vēža pacientu aprūpi un ārstēšanu, sekmētu vēža pacientu nodrošināšanu ar inovatīviem medikamentiem.

Onkoalianses pārstāvji pirms Saeimas sēdes arī personīgi uzrunāja ~ 30 Saeimas deputātus, atgādinot par onkoloģijai trūkstošo finansējumu un aicinot par to diskutēt Saeimā valsts budžeta izskatīšanas laikā, kā arī izdalot informāciju ar Onkoalianses prasībām finansējuma palielināšanai.

Onkobudžeta portfelī bija ierāmēta G. Šļūkas sociāli politiskā karikatūra par budžeta portfeļa veidošanu ar Onkoalianses vēlējumu rast finansējumu Onkoplāna īstenošanai, Onkoalianses redzējums par kritisko situāciju onkoloģijā un veicamajiem uzlabojumiem.